O NÁS KONTAKTY VEDOUCÍ FOTOGALERIE PŘIHLÁŠKY ATD.
Historie akcí

Naši studenti pod olympijskými kruhy

n200802130819_biatlon

Článek o našich mladých olympionicích a jejich účasti na hrách 3. dětské zimní olympiády

Fotogalerie1      Fotogalerie2             Oficiální stránky olympiády  Ve dnech 27.1. až 1.2. probíhaly pod záštitou Zlínského kraje a Českého olympijského výboru Hry 3. zimní olympiády dětí a mládeže České Republiky. Díky  intenzivní spolupráci se sportovním referátem Středočeského kraje dostali i naši talentovaní studenti možnost zúčastnit se této prestižní akce. Svými výkony měli podpořit výpravu středočeského kraje a vyzkoušet si strhující atmosféru sportovní akce tak velkého rozsahu, jako jsou olympijské hry.
Organizátoři se svého úkolu zhostili velmi dobře a připravili pro děti krásný týden plný spousty úžasných sportovních zážitků. Začal slavnostním ceremoniálem na hokejovém stadionu ve Zlíně, kde jednotlivé výpravy nastoupily na ledovou plochu v oblečení v barvách svých krajů, byl zapálen olympijský oheň a zástupci sportovců i rozhodčích složili slib čestnosti a fair play. Už zde se měli studenti možnost setkat s velikány našeho sportu, kteří nastupovali jako vlajkonoši jednotlivých výprav.
Z naší školy do Rožnova pod Radhoštěm, hlavního centra dění celé akce, dorazila 7 členná skupina sportovců, kterou navíc posílila Bára Morysková, studentka ZŠ Žižkov. Takže 8 odvážných (4biatlonisti a 4 snowboarďáci).
Biatlon: Denisa Henzlová, Šárka Nováková, Dominik Jiráň a Jan Tvrdík.
Snowboard: Bára Morysková, Lucka Novotná, Jan Kořistka, Václav Otruba.
Všichni sportovci dali do svých výkonů nejen svůj um a zkušenosti, ale i bojovné srdce. Ne vždy se dařilo, tak jak bychom si představovali, ale i přes pár prvotních neúspěchů, především v biatlonu, se nenechali závodníci zlomit a postavili se sportovně do dalších závodů.
Bylo vidět, že jejich výkony se zlepšují  každým startem a nabyté zkušenosti z prvních velkých závodů se jasně zúročí v jejich další sportovní kariéře.
Snowboardisté se v poli závodníků také neztratili. Přes těžké podmínky (ledová krusta na trati) a přesun jejich závodu do jiného beskydského areálu se pohybovali v celkovém pořadí kolem 7-9 místa v obřím slalomu a za velký úspěch je možno považovat i postup Lucky Novotné do čtvrtfinále v paralelním slalomu. Nejmladší závodnice startovního pole Bára Morysková obsadila 7 místo v obřím slalomu. Je v ní velký potenciál i pro olympiádu v roce 2010, jelikož diky svému věku může i na této olympiádě startovat ještě za mladší žákyně.
Doprovodný program byl také plný velmi zajímavých a podmětných setkání s osobnostmi našeho sportovního, kulturního i politického života. Za nejzajímavější bych asi označil setkání se šesticí českých olympioniků. Tam měli studenti možnost poznat lidské příběhy a civilní tváře takových osobností jako jsou skokan na lyžích Jakub Janda, František Jež, lyžařka Olga Charvátová, , snowboardista Martin Černík a další.
Ve čtvrtek večer měli mladí sportovci možnost navštívit i koncert slovenské kapely Horkýže slíže.
Pateční dopoledne bylo ve znamení finálového hokejového zápasu, ve kterém proti sobě nastoupily týmy Středočeského a Plzeňského kraje. Po strhujícím průběhu utkání byli nakonec v prodloužení úspěšnější plzeňáci.
Celá olympiáda byla zakončena závěrečným ceremoniálem a vyhlášením pořadí krajů na Masarykově náměstí v Rožnově pod Radhoštěm. Středočeši skončili na hezkém pátém místě.
Děkujeme všem studentům, kteří svými dobrými sportovními výkony reprezentovali Středočeský kraj i Gymnázium Jiřího Ortena na republikové úrovni a přejeme jim co nejvíce podobných sportovních zážitků.
Za TEV  Mgr.Jiří Němeček

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Vložil: | Dne 11. 04. 2011 | 5925 přečtení | Komentářů: 56 | Komentovat | Informační e-mailVytisknout článek
KONTAKTY
Mgr. Jiří NĚMEČEK
+420 774 882 565
Ing. Zuzka HAVLÍKOVÁ
+420 724 344 714

tabornaskoc@seznam.cz

Osobní setkání možné
Finvox s.r.o.
kancelář
Václavské náměstí 176
Kutná Hora

FOTOGALERIE naskoc:
Fotografie nejen z tábora 2011 můžete shlédnout ZDE
VIDEOGALERIE naskoc:
Videa z tábora 2011 i 2010 můžete shlédnout ZDE
naskoc na FACEBOOKU
Do skupiny Neváhej a NASKOČ se můžete přidat ZDE
Doporučujeme

Dortárium

Dort pro vaši oslavu

LEZECKÁ STĚNA
Dobrodružství, vzrušení, relaxace. Vše bezpečně
Lezecké kroužky
Adrenalin zážitky
Bližší iformace ZDE

POWERED BY phpRS