O NÁS KONTAKTY VEDOUCÍ FOTOGALERIE PŘIHLÁŠKY ATD.
Historie akcí

Svatováclavský pochod aneb 17 statečných

n200710080945_kh_pochod_denik-galerie

Fotogalerie

Listina účastníků od roku 2004


I v tomto roce se uskutečnil tradiční Svatováclavský pochod pořádaný Gymnáziem Jiřího Ortena vždy 28.září. Jednalo se o již 4.ročník,  kterému bohužel nepřálo počasí. Přes přívaly deště se však na startu sešlo 17 odvážných a věrných. Díky jejich vytrvalosti a odhodlání nebyla přerušena rodící se tradice rozlučky s létem. Ještě v 8 hodin ráno tým organizátorů věřil, že počasí se udrží na přijatelném oblačnu až zataženu, ale vytrvalý déšť, který se spustil na Kutnou Horu a její okolí asi hodinu před startem pochodu, zlomil odhodlání asi většiny těch, kteří stáli o příjemnou procházku krásnou přírodou na konci babího léta. Po krátkém telefonátu naší spojce, na vlakové zastávce KH město, jsme se přesto rozjeli na start závodu do Zbraslavic. Vypadalo to totiž, že přes neustávající déšť, se někteří milovníci pochodů nenechali odradit a jedou alespoň zjistit, zda ve Zbraslavicích přece jen nesvítí sluníčko.
Nesvítilo. A nemělo svítit ještě dlouho. Proti trudomyslnosti jsme tedy nasadili silnější zbraně než obvykle. Hruškovice většině odvážných dodala ještě více  odvahy než jsme čekali. Začali skandovat: “ Na Sion, na Sion“. To nadšení nás trochu zaskočilo. Organizátoři totiž nemohli požívat hruškovici v takovém množství jako účastníci, a tak se nás trudomyslnost ještě chvilku držela.  Po krátké poradě jsme si jako rozumný průběžný cíl určili Vidlák.
Slíbili jsme malé občerstvení v podobě gulášku, piva, čaje a svařáčku.
Všichni turisté byli v mžiku na trati. Někteří upalovali tak rychle, až se jim za patami prášilo.
Později jsme si uvědomili, že právě v tuto chvíli i na nás začal působit lék proti trudomyslnosti, protože v dešti se přece nepráší :)
Gulášek, buřtíky a svařené víno na první kontrole byly už ve znamení pohody. Co na tom, že pod provizorním přístřeškem nebylo moc místa. Všichni účastníci se dostali do provozní teploty a Sion už nebylo jen heslo, ale jasný cíl. Počasí se trochu umoudřilo a tak na těch propršených 5 kilometrů všichni rázem zapomněli. S pocitem uspokojení kráčeli lesní krajinou a užívali si čerstvého vzduchu a oblačna až zatažena. Těsně před cílem se sice příroda opět pokusila ukázat svou drsnější tvář a seslala na nás bouřku, ale to už se většina účastníků těšila na pamětní list a stříbrný groš, který jim předával pan pregéř ve Vlašském dvoře. Nenechali se z cesty odvrátit. Tradice byla zachována. Buďiž za to dík všem 17 odvážným.
Barvy gymnázia hájila paní sekretářka Gábina Papoušková se svou dcerou Terezkou a student Tomáš Auterský s přítelkyní, absolventkou gymnázia Bárou Jeřábkovou. 
Všem účastníkům ještě jednou moc děkujeme a budeme se snažit udělat všechno pro to, aby se vám náš pochod líbil i v letech příštích.
Na viděnou 28.9.2008 ve Zbraslavicích

Jiří Němeček


Související články:

1. ročník 2004 - pozvánka
1. ročník, článek o pochodu
2. ročník 2005
3. ročník 2006

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Vložil: | Dne 11. 04. 2011 | 5933 přečtení | Komentářů: 69 | Komentovat | Informační e-mailVytisknout článek
KONTAKTY
Mgr. Jiří NĚMEČEK
+420 774 882 565
Ing. Zuzka HAVLÍKOVÁ
+420 724 344 714

tabornaskoc@seznam.cz

Osobní setkání možné
Finvox s.r.o.
kancelář
Václavské náměstí 176
Kutná Hora

FOTOGALERIE naskoc:
Fotografie nejen z tábora 2011 můžete shlédnout ZDE
VIDEOGALERIE naskoc:
Videa z tábora 2011 i 2010 můžete shlédnout ZDE
naskoc na FACEBOOKU
Do skupiny Neváhej a NASKOČ se můžete přidat ZDE
Doporučujeme

Dortárium

Dort pro vaši oslavu

LEZECKÁ STĚNA
Dobrodružství, vzrušení, relaxace. Vše bezpečně
Lezecké kroužky
Adrenalin zážitky
Bližší iformace ZDE

POWERED BY phpRS