O NÁS KONTAKTY VEDOUCÍ FOTOGALERIE PŘIHLÁŠKY ATD.
Historie akcí

Atletika - Sestava, která se hledá 10 let

n200710051503_PA040079

Neuvěřitelné se stalo skutečností. Tento čtvrtek 4.10 se podařilo chlapeckému týmu atletů Gymnázia Jiřího Ortena obsadit vynikající 3. místo v krajském kole lehkoatletického Corny poháru. Nejlepší atleti našeho gymnázia spojili své síly a dokázali porazit i prestižní sportovní školy Středočeského kraje
Fotogalerie

Naši atleti úspěšní na krajském kole

Po úspěšném postupu z okresního kola Corny poháru, které se konalo na atletickém stadionu v Čáslavi, se naše družstvo chlapců vydalo do Kladna, kde opět po roce měřilo síly s dalšími družstvy z celého kraje. Chlapci neodjížděli v zcela dokonalé formě, což bylo způsobeno několika zraněními. Přesto se na start svých disciplín postavili téměř všichni. Jedinou ztrátou byla nemožnost startu Ondřeje Holuba, který však duchaplně odjel společně s týmem a vedle podpory z tribuny stadionu celé atletické dění zdokumentoval.
K úvodní disciplíně-skoku dalekému-opět nastoupili Ota Špecinger a Ondra Kunc, kteří i přes již zmíněné zdravotní problémy dokázali zopakovat výkony z kola okresního, a sice výkony 596cm a 646cm. Další disciplínou byl vrh koulí a běh na 400m. V kouli opět bodoval Jirka Beránek (12,46), ke kterému se nyní mohl připojit i zraněný Ondřej Stoupa (10,62). Do bloků na 400m se opět připravili dva naši závodníci, Karel Kopeček (54,84) a Přemek Kunc (61,89). Tyto dosavadní výkony nás řadily na průběžnou pátou příčku, vše se ale mohlo změnit, jelikož mezi týmy byly opravdu jen minimální bodové odstupy. Na nejkratší sprint vyrazili opět Ota Špecinger, který byl i zde považován za jednoho z favoritů a časem 11,30 to i potvrdil, a Ondřej Kunc, který zaběhl 11,92. Naše vytrvalce, Vaška Schwarze a Petra Říhu, znovu čekalo 1500m. Zde si především Vašek zlepšil svůj čas na 4:37,51 a Petr Říha zopakoval čáslavský výkon 4:51,14. Poslední individuální disciplínou byl již pouze skok vysoký, avšak stále nebylo zcela jisté celkové pořadí. Ondra Šíma dokázal dostoupat až na výšku 173cm a druhý náš závodník, Pavel Vaníček, ho doplnil výkonem 165cm. Závěrečná štafeta již rozhodovala o všem…před jejím startem jsme byli na prozatimním třetím místě, ale to se klidně ještě mohlo změnit. Sestava štafety zůstala nezměněna: Vašek Schwarz na 400m, Karel Kopeček 300m, Ondřej Kunc 200m a finishman Ota Špecinger na 100m. Samotný běh však nedopadl zcela ideálně a to především kvůli chybnému řazení se na předávkách, díky čemuž došlo k nemalému karambolu na předávce mezi Ondřejem Kuncem a Otou Špecingerem. Naštěstí to kluci ale nějak ustáli a výkonem 2:12,16 již jen čekali na závěrečné vyhlašování.
Nakonec kluci mohli slavit, jelikož historický úspěch v podobě 3. místa v krajské soutěži byl opravdu krásný výsledek. Pro úplnost ještě doplním 2. místo SPŠ a VOŠ Příbram a 1. postupové místo Škoda auto SOU strojírenské Mladá Boleslav. Všem zúčastněným gratuluji a mockrát děkuji za vzornou reprezentaci. Doufejme, že se v budoucnu najdou další atleti, kteří by mohli v tomto úspěšném tažení pokračovat i nadálé.