O NÁS KONTAKTY VEDOUCÍ FOTOGALERIE PŘIHLÁŠKY ATD.
Historie akcí

Atleti a atletky opět kvalitně

n200709241709_P9200057

Jsme upřímně rádi, že i mezi studenty vyšších ročníků našeho gymnázia najdeme tak kvalitní sportovce, ze kterých se dá sestavit tým, jenž nemá na oblastní úrovni konkurenci. To potvrdili především chlapci ve čtvrtek 20. září  na okresním kole Corny poháru v Čáslavi, kde si svým vynikajícím prvním místem zajistili postup do krajského kola.
Ani dívky nezůstaly pozadu a obsadily skvělou druhou příčku za favorizovanou SOŠPg Čáslav.
Všem závodníkům moc gratulujeme, děkujeme a budeme držet pěsti v krajském kole.

Fotogalerie

Po roce se opět konalo okresní kolo soutěže Corny poháru, do něhož obě naše družstva vstupovala s výraznou nadějí na kvalitní umístění, a to i přesto, že především dívky trápila absence třech svých závodnic. Závodu nepřálo jen příjemné počasí, pro podobné závody jak stvořené, ale také kvalitní organizace pořádající školy, tedy Gymnázium SOŠPg Čáslav, které se závodů konaných 20.září v Čáslavi zhostilo opravdu kvalitně.

Družstvo dívek si ani nekladlo velké cíle, jelikož hlavními favoritkami na postup byly hlavně dívky z pořádajícího Gymnázia SOŠPg Čáslav, přesto všechno dívky nic nevzdávaly a do všeho šly naplno. První dispciplínou byl běh na 200m, kde zabojovaly Aneta Petrová a Zuzka Kuntová, které časy 29,9 a 33,7 získali první body pro svoje družstvo. Do koulařského sektoru se postavily Pavlína Zajíčková(9,48) a Eva Votrubová (7,80), zde však měly těžký úkol, ačkoliv se nesoutěžilo na umístění, nýbrž na bodový přepočet výkonů. Do disciplíny totiž nastoupila Katka Šafránková z čáslavského Gymnázia, která je ve své hlavní disciplíně, hodu kladivem, držitelkou českého juniorského rekordu a v loňské sezóně se umístila na 11.místě na MS juniorů do 19 let. Na nejkratším sprintu závodu, na běhu na 60m se předvedly Adéla Kadlečková (8,4) a opět Pavlína Zajíčková (9,0), jejichž výkony patřily mezi první polovinu nejrychlejších. Naopak nejdelší distancí v dívčí kategorii byl běh na 800m, kde jsme měli opět dvě závodnice. A sice Ivanu Pajerovou a Terezu Drahotovou, které na této nelehké trati také zabojovaly a výkony 2:52,7 a 2:58,9 přispěly nemalou mírou k vynikajícímu celkovému bodovému součtu. Nyní dívky čekaly už pouze technické disciplíny, skok daleký a skok vysoký, a závěrečná disciplína, štafeta. Pole závodnic ve skoku dalekém bylo vcelku vyrovnané, a tak výkony Kláry Náhlovské(451 cm) a Adély Kadlečkové(439 cm) příliš celkové pořadí neovlivnily, nicméně se hraje o každý bod a holky nezklamaly. Trochu smolná byla výška, do které nastoupila pouze jedna závodnice Klára Náhlovská(120 cm), naštěstí výška nepatří do tolik bodovaných disciplín. Závěrečná štafeta se letos překvapivě běžela v opačném pořadí, tedy 100-200-300-400m. Naše sestava byla Drahotová, Pajerová, Náhlovská a Kadlečková, která po doběhnutí v čase 2:50,2 mohla jen čekat na vyhodnocení.

Na druhou stranu chlapci si kladli trochu vyšší cíle a nebál bych se říci, že do závodu vstupovali jako favorité postupu, což potvrdily snad všechny jejich výkony, díky kterým by často obsadili 1.-3. místa v jednotlivých disciplínách. Velkým překvapení byl běh na 400m, kde společně s Ondrou Holubem(58,5) překvapil především Karel Kopeček výkonem 52,9.
V běhu na 1500m naši běžci také nezklamali, Vašek Schwarz doběhl v čase 4:45,7 a Petr Říha 4:51,6. V nejkratším mužském sprintu na 100m se představili Ota Špecinger, který výkonem 10,8 zaběhl bezkonkurenčně nejrychlejší stovku z celého startovního pole, a Ondra Kunc, jenž přispěl výkonem 11,6. Co se týče našich koulařů, tak ti opravdu překvapili, a to především Jiří Beránek výkonem 12,15(opět nejlepší v soutěži) a Pavel Vaníček(9,97). V dálkařském sektoru se již jen potvrdily výkony obou našich ,,stovkařů“, kteří suveréně odskočili všem závodníkům na 643 cm v případě Ondřeje Kunce a 615 cm v případě Oty Špecingera. Bodový náskok družstva už stačilo jen jistit výkony našich výškařů, kdy Ondra Šíma překonal laťku na výšce 175 cm a jeho kolega Pavel Vaníček na výšce jen o pět čísel menší, tedy 170 cm. Závěrečná štafeta v sestavě Špecinger, Kunc, Kopeček, Schwarz se již nemusela výrazně snažit, jelikož prvenství bylo jisté. Přesto hoši ze sebe opět vydali všechno, co mohli a časem 2:08,0 a doběhnutím na prvním místě potvrdili svou suverenitu v celém závodě.

Samotné vyhlašování pro chlapce bylo jen takovou ,,třešničkou na dortu“, jelikož své vedení si drželi dlouho dopředu, avšak v případě družstva dívek o celkovém pořadí jisto nebylo. Nakonec však i dívky mohly slavit, jelikož obsadily celkově druhé místo, což je i přes již zmíněné absence v družstvu výrazný úspěch. Družstva dívek i chlapců tedy bezesporu reprezentovala naší školu velmi kvalitně, za což jim jistě patří velká pochvala a upřímná slova díku. První místo družstva chlapců navíc znamená i postup na krajské kolo, které se bude konat ve čtvrtek 4. října na kladenském atletickém stadionu, takže jim nezapomeňte držet palce.

Ještě jednou děkuji všem zúčastněným a přeji další podobné úspěchy.