O NÁS KONTAKTY VEDOUCÍ FOTOGALERIE PŘIHLÁŠKY ATD.
Historie akcí

Vysněné zlato našich basketbalistek

n200702271010_basketbal
Minulý týden proběhly v tělocvičně Základní školy Jana Palacha basketbalové turnaje chlapců a dívek kutnohorských základních škol. Většího úspěchu dosáhly tentokrát dívky, které získaly trofej nejcennější a postupují tak do oblastního kola z prvního místa.
Dívkám se díky jejich píli a získaným dovednostem splnil velký sen, o který se pokoušely již na loňské Olympiádě kutnohorských škol a který jim tenkrát jen o krůček unikl. Na hřišti odvedly skutečně velký kus práce a hra byla velmi zdařilá a líbivá. Podle vyjádření přihlížejících odborníku je ve družstvu velký potenciál což bylo patrné i na hře s přehledem a klidem. Doufáme, že se další zlepšení  projeví již v oblastním kole, které se má uskutečnit ke konci března na našem gymnáziu.Velmi podstatnou skutečností, svědčící o dobré fyzické připravenosti našich hráček, je, že celý turnaj absolvovaly pouze v sedmi, což jim umožnilo jen velmi malý odpočinek při střídání. Nejlepší hráčkou se stala Tereza Paďouková z V3A.
Složení družstva: Blažejová Zuzana, Paďouková Tereza, Tvrdíková Kateřina, Vaníčková Šárka, Bártová Aneta, Nováková Denisa a Klára Hegerová.
 
Ani chlapci neudělali svojí hrou naší škole ostudu. Na jejich slabším umístění však zanechala stopy malá sehranost a přechod z osobní na zónovou obranu. Není třeba věšet hlavu, protože i přesto, že během turnaje potkávali silnější a silnější soupeře, bylo na jejich výkonu patrné , že má vzrůstající tendenci.
 
Všem přejeme hodně sportovních úspěchů.
 
Celkové výsledky:
 
Dívky

1. místo Gymnázium Jiřího Ortena Kutná Hora (GJO)
2. místo Základní škola Kutná Hora, Jana Palacha 166 ( ZSJP)
3. místo Základní škola TGM Kutná Hora (TGM)
4. místo Základní škola Kutná Hora, Kamenná stezka (ZSKS)
5. místo Základní škola Kutná Hora - Žižkov, Kremnická (ZSŽi)
 
Chlapci
 
1. místo Základní škola Kutná Hora, Jana Palacha166 ( ZSJP)
2. místo Základní škola Kutná Hora - Žižkov, Kremnická (ZSŽi)
3. místo Základní škola TGM Kutná Hora (TGM)
4. místo Gymnázium Jiřího Ortena Kutná Hora (GJO)
5. místo Základní škola Kutná Hora, Kamenná stezka (ZSKS)
 
 
Postup aneb náš dobrodružný pátek
Když jsme se poprvé objevily v tělocvičně bez pana profesora, dresů a ještě v polovičním složení na nástupu, všichni na nás koukali jako na naprosté outsidery (i když je pravda, že jsme tak i trochu vypadaly).Před prvním zápasem dorazil pan profesor a s ním i dresy. Když jsme poprvé zahlídly své dresy, trochu jsme nadavaly, nebyly totiž zrovna velikosti S nebo M ale rovnou XL. První zápas jsme sehráli s Kamenkou a druhý s Masaryčkou. Oba jsme s přehledem vyhrály. Na postup nám stačilo porazit Žižkov. Byly jsme si jisté našim vítězstvím, avšak na začátku zápasu bylo vidět pár zaváhání. Nakonec jsme ale vyhrály, podle nás s nádherným výsledkem 20:0. To bylo radosti. Všechno z nás spadlo, ale pořád jsme toužili porazit i Palachovku. Nikoho nenapadlo, že by zrovna Palachovka měla prohrát, ale my jsme v koutku duše doufaly. Hned při prvním útoku jsme dostaly koš, hodně nás to naštvalo a do hry jsme se pustily s ještě větším nasazením, což se nám vyplatilo, vyrovnaly jsme a to nás hnalo dál a dál. Naše protihráčky nás neustále faulovaly, až nakonec jejich hodně dobrou hráčku museli vyřadit pro překročení maximálního počtu faulů. Zato my jsme se snažily hrát čistou hru. V polovině zápasu už jsme vedly a nakonec vyhrály!!!! Pro všechny to byl šok, hlavně pro nás. Samou radostí jsme se po sobě vrhly. Byl to úžasný pocit.
 
Všechny jsme si skvěle zahrály a každá z nás bojovala za každý koš. Taky musíme poděkovat panu profesorovi Rudolfovi za jeho trpělivost a povzbuzování. Bez jeho rad bychom jen stěží uspěly.
 
Basketbalistky V3A a V4A

200702271010_basketbal

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Vložil: | Dne 11. 04. 2011 | 3247 přečtení | Komentářů: 67 | Komentovat | Informační e-mailVytisknout článek
KONTAKTY
Mgr. Jiří NĚMEČEK
+420 774 882 565
Ing. Zuzka HAVLÍKOVÁ
+420 724 344 714

tabornaskoc@seznam.cz

Osobní setkání možné
Finvox s.r.o.
kancelář
Václavské náměstí 176
Kutná Hora

FOTOGALERIE naskoc:
Fotografie nejen z tábora 2011 můžete shlédnout ZDE
VIDEOGALERIE naskoc:
Videa z tábora 2011 i 2010 můžete shlédnout ZDE
naskoc na FACEBOOKU
Do skupiny Neváhej a NASKOČ se můžete přidat ZDE
Doporučujeme

Dortárium

Dort pro vaši oslavu

LEZECKÁ STĚNA
Dobrodružství, vzrušení, relaxace. Vše bezpečně
Lezecké kroužky
Adrenalin zážitky
Bližší iformace ZDE

POWERED BY phpRS