O NÁS KONTAKTY VEDOUCÍ FOTOGALERIE PŘIHLÁŠKY ATD.
Historie akcí

Březen ve znamení basketbalu

Chcete vědět, kdo všechno hrál? Jak dopadly naše školní týmy? Vidět fotky ze zápasů? Tak je to tady !!!Všechno to začalo ve čtvrtek 16.3. na Základní škole Jana Palacha. Konal se zde městský přebor chlapců v basketbalu. I naše gymnázium vyslalo tým borců, který měl porazit všechna ostatní družstva a stát se absolutním vítězem  turnaje. Jenže těch týmů, které měly vyhrát se tam sešlo šest. Náš tým pod vedením jediného profesionálního basketbalisty Dominika Císaře, patřil spíše k outsiderům soutěže. O to milejším překvapením byla skutečnost, že všichni hráči hráli s opravdovým nasazením a obstojná hra celého týmu slavila i úspěchy v podobě cenných bodů. Nejvíce košů nastřílel, jak se dalo čekat Dominik, ale i ostatní chlapci z tercie i kvarty, mu byli oporou A to  hlavně v obraně, kde prokazovali svoji dobrou fyzickou připravenost.

Složení týmu:
V3A- Michal Čakovský,Ondřej Sirotek,Jan Strnad,Patrik Jirák,Ondřej Šimůnek,Martin Bárta
V4A- Jan Žídek,Petr Franc,Václav Křivánek,Dominik Císař

Fotografie ze zápasů

Do stejného turnaje nastoupily o týden později, ve čtvrtek 23.3. i naše děvčata. Znovu šest školních týmu, z nichž si všechny brousily zuby na trofej nejcennější. Pravdou je, že tým tvořený děvčaty ze sekundy, tercie i kvarty si moc nevěřil. Obzvláště ne po tom, co jsme byli nalosováni do papírově těžší skupiny. Hned první zápas jsme sehráli s favoritem, a loňským vítězem okresního kola, ZŠ Jana Palacha. I přesto, že jsme nakonec prohráli, hra našich děvčat začala být minutu po minutě jistější. Strach z neporazitelného soupeře se rozplynul.
Nabytá sebedůvěra, podpořená důkladným rozborem taktiky, se projevily v dalším zápase. Děvčata začala hrát s obrovský nasazením a to dokázala udržet až do konce zápasu. Celý tým hrál opravdu výborně, ale nelze nevyzdvihnout výkony dvou sekundánek Terezy Paďoukové a Martiny Šimkové a nejlepší střelkyně Anety Bártové z tercie. Vítězství nad ZŠ Žižkov bylo opravdu zasloužené.
Postoupili jsme ze skupiny a čekal nás zápas o postup do okresního kola proti ZŠ Kamenná Stezka. Bohužel se nám nepodařilo vstoupit do zápasu úspěšně a nápor soupeře nás na dosti dlouhou dobu ochromil. Proto se nám nepodařilo, ani přes neuvěřitelně dobrou hru v závěru utkání, zvítězit. Prohra o jediný koš může spoustě lidí připadat jako velká smůla, ale pro nás je to veliké poučení a motivace do dalšího turnaje, který nás čeká v červnu, v rámci Městské Olympiády.

Složení týmu:
V2A- Šimková Martina,Paďouková Tereza
V3A- Bártová Aneta,Grenarová Tereza,Hadrovská Eliška,Havlovicová Eliška,Hegerová Klára,Hudcová Adéla,Jelínková Markéta,Nováková Denisa,Tvrdíková Kateřina,Turková Michaela
V4A- Holinková Eva,Morávková Martina


Fotografie ze zápasů  


A je tu další basketbalový svátek pro naší školu. Tentokrát si se všemi soupeři dokázal poradit tým studentů vyššího gymnázia. V pondělí  27.3. změřil své síly s týmy SPŠ Kutná Hora, SOU řemesel Kutná Hora a SPŠ a OA Čáslav.  I přesto že turnaj byl velmi vyrovnaný, naši borci potvrdili své kvality a postoupili do krajského kola, které se koná 5.4. v Benešově.

Fotografie ze zápasů

Spanilá jízda, i tak by se dalo začít psát o hře našich basketbalistek z vyššího gymnázia, které v pátek 31.3. prošly okresním kolem turnaje v basketbalu bez větších problémů až k vítěznému konci. Velkou měrou k jejich úspěchu přispěly jejich společné pondělní a středeční tréninky pod vedením p.profesora Rudolfa. Celé družstvo působilo dojmem sehranosti a to se projevilo i v pohodě, se kterou si dokázali poradit jak s týmem Církevního gymnázia, tak týmem SPŠ a OA Čáslav.

Fotografie ze zápasů

Děvčatům gratulujeme k postupu do krajského kola a děkujeme všem studentům, kteří svými výkony reprezentovali Gymnázium Jiřího Ortena

Kabinet TEV


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Vložil: | Dne 11. 04. 2011 | 3344 přečtení | Komentářů: 90 | Komentovat | Informační e-mailVytisknout článek
KONTAKTY
Mgr. Jiří NĚMEČEK
+420 774 882 565
Ing. Zuzka HAVLÍKOVÁ
+420 724 344 714

tabornaskoc@seznam.cz

Osobní setkání možné
Finvox s.r.o.
kancelář
Václavské náměstí 176
Kutná Hora

FOTOGALERIE naskoc:
Fotografie nejen z tábora 2011 můžete shlédnout ZDE
VIDEOGALERIE naskoc:
Videa z tábora 2011 i 2010 můžete shlédnout ZDE
naskoc na FACEBOOKU
Do skupiny Neváhej a NASKOČ se můžete přidat ZDE
Doporučujeme

Dortárium

Dort pro vaši oslavu

LEZECKÁ STĚNA
Dobrodružství, vzrušení, relaxace. Vše bezpečně
Lezecké kroužky
Adrenalin zážitky
Bližší iformace ZDE

POWERED BY phpRS